Naši partneři
patchwork Venda Kamená

patchwork Venda Kamená

Síť mateřských center

ZOO Ohrada

Aperio

Attavena o.p.s

 Agentura Kultur KOntakt

radambuk


24.4.-3.5.2009 - Týden opravdových plen

Týden opravdových plen se chystá na jihu Čech i letos


 

Organizace ROSA, o.p.s. se sídlem v Českých Budějovicích letos pořádá a koordinuje již třetí ročník celonárodní kampaně Týden opravdových plen (TOP), která je součásti mezinárodní kampaně Real Nappy Week. Cílem kampaně je přiblížit veřejnosti, zejména rodičům malých dětí, jaký vliv mají dětské pleny na životní prostředí, zdraví dětí i rodinné finance a pobořit některé zažité mýty ohledně látkových plen, které dnes již dávno nevypadají jako pleny před 20 lety.


 

Týden opravdových plen (TOP) je letos o pár dní delší, začíná již 24.4. a potrvá do 3.5. 2009. V tomto období se po celé ČR budou konat výstavy, semináře, besedy, nově letos probíhá také soutěž “Plena roku“(více informací k soutěži na stránkách pořádající organizace www.branakdetem.cz).


 

Přímo v Českých Budějovicích bude letošní akce spojená s výstavami, přednáškami (jak pro veřejnost, tak pro zdravotníky), propagací pomocí letáčků a poraden a hlavně happeningem na veřejném prostranství, který se bude konat v pátek 24. dubna 2009 na Lannově třídě. Bude se na něm mimo jiné tyčit i obrovská hora odpadových pytlů, která má představovat odpad z jednorázových plen po jednom dítěti za jeden rok. Zájemci se zde mohou zapojit do vtipně vymyšlených a tematicky zaměřených soutěží nebo si prohlédnout moderní látkové plenky, které je překvapí svým tvarem, barvou i materiálem a dostat k nim mnoho užitečných informací.


 

Loňský ročník zaujal jak prodejce a výrobce plen, tak i mateřská centra po celé ČR, která se do kampaně aktivně zapojila. Pokud vás tematika TOP a moderních látkových plen zaujala, více informací najdete na webových stránkách www.ekodite.rosacb.cz.


 

 

Kontakt:

Hana Goszlerová

ROSA, společnost pro ekologické informace a aktivity, o.p.s.

Senovážné náměstí 9

370 04 České Budějovice

Email: koordinaceTOP@rosacb.cz

Tel.: 387 432 030

http://www.ekodite.rosacb.cz/


 

Další související webové stránky:

www.latkovepleny.cz – další informace k látkovým plenám

www.rezolve.org.uk- stránky organizace Rezolve, pořádající Real Nappy Weak

www.realnappycampaign.com – informace o celosvětové kampani Real Nappy Weak
(C) by Mateřské centrum MÁJ 2008