Naši partneři
patchwork Venda Kamená

patchwork Venda Kamená

Síť mateřských center

ZOO Ohrada

Aperio

Attavena o.p.s

 Agentura Kultur KOntakt

radambuk


Týden opravdových plen - tisková zpráva

Pro ČR již podruhé koordinace z českobudějovické Rosy

 

 

Termín 2. ročníku osvětové kampaně za šetrné pleny k dítěti i životnímu prostředí, tzv. Týden opravdových plen (TOP) se už pomalu blíží. Letošní ročník bude probíhat od 21. dubna  a potrvá do 27.dubna  2008.  V tomto týdnu proběhne řada propagačních a osvětových akcí k tomuto tématu. Každý kdo je příznivcem opravdových plen a váží si zdraví lidského i zdraví planety má možnost se zapojit do této kampaně.

 

... TOP stále v plenkách, ale dvouletý!!   


 

„Již od Vánoc se na nás spolupracovnice z loňského ročníku obracejí s dotazy, zda bude kampaň probíhat i v letošním roce. Vzhledem k šířícím se zkušenostem z rodin, které používají pratelné pleny narůstá i poptávka po dalších informacích a aktuální nabídce produktů – šetrných plen.  Naše spolupracovnice a spolupracovníci z prvního ročníku TOPu poskytují poradenství a informace týkající se plenové problematiky  během celého roku a nyní směřují své síly a  zintenzivnění aktivity právě v rámci TOPu,“  říká koordinátorka akce Hana Janáčková Kojanová z obecně prospěšné společnosti Rosa a dodává, že „je úžasné jak velký zájem kampaň v loňském roce vyvolala a kolik mladých maminek a odborníků se podařilo oslovit. Navíc jejich celoroční práce v oblasti poradenství a poskytování informací si určitě zasluhuje minimálně vyřčení velkého DĚKUJI a to především od spokojených dětí a rodičů, kteří by se mnohdy bez jejich pomoci nerozhodli či byli pod vlivem reklam vedeni k používání dnes již tolik diskutovaných jednorázových plen.

 


Rozmanitost partnerů je i pro letošek velká – pracovnice mateřských a rodinných center, zdravotníci, pedagogové zdravotně-sociálních škol a oborů, ekopedagogové, ekoporadci, knihovnice, duly, dovozci – výrobci a dealerky šetrných plen a konečně ti nejdůležitější - zkušené maminky.  

 


V loňském ročníku obdrželi spolupracovníci TOPu propagační a osvětové materiály o moderních systémech pratelných plen (letáky, plakáty, ukázkové sady plen aj.). Ty nabízíme pro zájemce i letos, povedou k usnadnění propagace a šíření informací.

 


 

Kde najdete další informace a kalendář akcí konaných v rámci TOPu?

Zajímají Vás opravdové pleny šetrné k dítěti, k přírodě i Vaší peněžence? Chcete se zúčastnit besedy, podívat se a „osahat“ si opravdové pleny, slyšet zkušenosti rodičů, kteří pratelné pleny používají? Shlédnout výstavu plen? Podívejte se na stránku „ekodítě“ www.rosacb.cz/ekodite a najděte si akci poblíž Vašeho bydliště či informace o plenách sami. Kalendář akcí bude od 25.března 2008 denně aktualizovány.


TZ ze dne 23. března 2008

 

Rosa o.p.s. , Senovážné náměstí 9, České Budějovice

www.rosacb.cz/ekodite , tel. 387 432 030, janackova@rosacb.cz (priv. MB 603506537)

Hana Janáčková Kojanová – koordinátora 2. ročníku kampaně Týden opravdových plen v ČR

 

 
(C) by Mateřské centrum MÁJ 2008