Naši partneři
patchwork Venda Kamená

patchwork Venda Kamená

Síť mateřských center

ZOO Ohrada

Aperio

Attavena o.p.s

 Agentura Kultur KOntakt

radambuk


Digitální příručka pro budoucí otce

Mezinárodní projekt, jehož cílem je zavést na evropské trhy digitální příručku pro budoucí otce, je realizován i v České republice.


Digitální průvodce "budu tátou" bude v průběhu listopadu 2007 zdarma ke stažení na internetových stránkách projektu http://www.project-dad.net/. Příručka vychází z rakouského prototypu služby, který má již 150.000 registrovaných uživatelů a podporu rakouského ministerstva zdravotnictví.



Digitální příručka představuje zábavnou formou základní aspekty péče o novorozence. Způsob výuky je zaměřen především na muže, které motivuje k aktivní roli otce.



Pro více informací o projektu navštivte naše internetové stránky http://www.project-dad.net/ nebo kontaktujte: Euroface Consulting: management@euro-face.cz.



Tomuto projektu se věnoval i Roman Verner z Českého Rozhlasu - originál záznamu najdete ZDE :

ČR Brno 15.1.2008

Setkání partnerů mezinárodního projektu DAD - Digitální příručka pro budoucí otce dnes vrcholí v kroměřížské knihovně. Cílem semináře je rozšířit prototyp služby, kterou spustili před čtyřmi lety v Rakousku. Dnes už si ji mohou pořídit v jazykových mutacích také Holanďané, Poláci a Rumuni. 


"Projekt vznikl zhruba před dvěma lety. Vychází z rakouského existujícího prototypu služby Příručky pro budoucí tatínky a hlavním smyslem je motivovat tatínky aby se starali o miminka a tím umožnili jednak svým ženám návrat do práce, ale také aby se stali aktivnějšími otci. Rakouský model existoval od roku 2004, který se díky financování EU podařilo rozšířit i do dalších zemí." Říká zástupkyně české strany Kateřina Nevřalová.


"Příručka obsahuje devět kapitol rozdělených podle tématických celků Jak se starat o dítě. Jsou tam rady jak dítě přebalit, jak ho správně nosit, co dělat při nadýmání, kdy jít s dítětem k lékaři. Navíc příručka obsahuje různé testy, ve kterých si mohou tatínci zkusit jak na tom jsou. Celé je to udělané zábavnou formou. Tatínky provází animovaný průvodce." Dodává Kateřina Nevřalová.






(C) by Mateřské centrum MÁJ 2008